strona główna

Uczniowie Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Europarlamencie

Uczniowie Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących zwiedzając piękną Brukselę byli z wizytą w Europarlamencie. Poznali organizację pracy tej instytucji oraz wysłuchali wystąpień polskich europarlamentarzystów: pani Beaty Szydło oraz pana Patryka Jakiego. Była to żywa lekcja wychowania obywatelskiego. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do Hagi, by pod Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości zaapelować o pokój na świecie. Była to wspaniała wycieczka, która dostarczyła  niezapomnianych wrażeń.

No Images found.

Podbój Europy

Nasza szkoła ruszyła w świat! Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz absolwenci udali się 9 kwietnia w kilkudniowe odwiedziny różnych miast Europy. Pierwszym punktem wycieczki była Belgia i jej stolica. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali piękne zabytki i architekturę Brukseli. Pogoda dopisała, nastroje również, co widać na załączonych fotografiach. Czekamy na kolejne relacje, które z pewnością będą równie zachwycające.

« z 8 »

Zbieranie jajek

W piątkowe przedpołudnie odwiedził nas Króliczek Wielkanocny i pochował w całej szkole pełno słodkich jajek. Nasi uczniowie podczas długiej przerwy ruszyli na poszukiwania. Wszyscy w mgnieniu oka zapełnili swoje koszyczki, choć należy przyznać, że Króliczek wykazał się niebywałą fantazją w doborze kryjówek.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tej wspaniałej zabawy.

Pisankowy desant

Jak co roku, wzięliśmy dumnie udział w organizowanym przez Miasto Tarnów – Pisankowym desancie, który przypadł w tym roku na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Cały tydzień nasi uczniowie kreatywnie ozdabiali jajka, po to, aby przyozdobić nimi „nasze” drzewko znajdujące się na ul. Wałowej. Wszyscy poczuli klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych.

Szkolne laboratorium

19.03. nasz szkolny korytarz zamienił się w laboratorium. Jako że najlepszą formą nauki jest nauka przez doświadczanie, tak też nauczyciele naszej szkoły wcielili się w rolę szalonych naukowców i pokazali na żywo to, o czym napisane jest w podręcznikach. Masa fizycznych, chemicznych i matematycznych eksperymentów wywołała niemałe poruszenie wśród uczniów. Mogli oni zobaczyć jak ważną rolę te trzy dziedziny odgrywają w naszej codzienności, chociażby w kuchni. Dziękujemy naszym nauczycielom za ten wspaniały pokaz i z niecierpliwością czekamy na następny.

« z 3 »

Targi Edukacyjne

W miniony weekend (16-17.03.) wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych zorganizowanych w Galerii Tarnovia. Miło było nam gościć wszystkich zainteresowanych szkołą. Mamy nadzieję, że informacje, które od nas uzyskaliście, pomogą Wam w podjęciu dobrej decyzji dotyczącej przyszłej edukacji.
Przypominamy też, że w tym tygodniu mamy w szkole Tydzień Otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak wygląda nasza szkoła i mają pytania dotyczące nauki w niej. Chętnie na wszystkie odpowiemy.

Dzień Kobiet

8 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie Panie w naszej społeczności, te młodsze i nieco starsze, zostały obdarowane słodkim podarunkiem.
Wszystkiego, co najlepsze Drogie Panie! Życzymy Wam, w tym szczególnym dla Was dniu, dużo uśmiechu i wielu powodów do radości.

« z 2 »
1 2 30