strona główna

20 lat Polski w Unii Europejskiej

1 maja obchodzimy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tego dnia 2004 roku Polska wraz z dziewięcioma innymi państwami otrzymała pełnoprawne członkostwo we wspólnocie. Aby uczcić pamięć tego wydarzenia 30 kwietnia zorganizowano w naszej szkole uroczystą akademię, podczas której przypomniano drogę Polski do wejścia do Unii Europejskiej. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się też kilku ciekawostek o pozostałych państwach, które tego dnia otrzymały prawo członkostwa. Całość zakończyła się quizem podsumowującym naszą wiedzę na temat Unii Europejskiej.

« z 3 »

Pożegnanie Technikum

W piątek 26.04.2024r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów V klasy Technikum. Był to dzień pełen wspomnień, wzruszeń, ciekawych anegdot ze szkolnego życia. Kolejni Absolwenci naszej szkoły, wyposażeni w wiedzę, wrażliwość, praktyczne umiejętności i masę wspomnień, ruszyli w dorosłe życie. Jesteśmy z Was dumni Panowie! Życzymy Wam niesłabnącego wiatru w żagle i niezmiennie, jak wszystkich naszych Absolwentów, zapraszamy w przyszłości do odwiedzin. Nasze drzwi i serca zawsze będą stały dla Was otworem. Powodzenia!

« z 5 »

Rocznica Chrztu Polski

14 kwietnia br. obchodziliśmy 1058 rocznicę Chrztu Polski. Była to doskonała okazja do refleksji na temat przeszłości oraz przyszłości polskiego narodu, skłoniła do zadumy, wdzięczności i możliwości przybliżenia historii obecnym pokoleniom. Chrzest Księcia Mieszka I był przełomowym wydarzeniem w dziejach państwa i narodu polskiego i jest uważany za symboliczny początek polskiej państwowości. Aby uczcić tak ważny dzień zorganizowane zostało w naszej szkole spotkanie, podczas którego w sposób obrazowy i ciekawy przypomniane zostały dzieje naszego narodu i ważność wydarzenia, jakim było przyjęcie Chrztu.

Na koniec akademii nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów za osiągnięcia naszych uczniów we wspomnianych poniżej licznych konkursach.

« z 4 »

Zwiedzamy europe

« z 36 »

Szkolny konkurs czytelniczy

Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnych konkursach. Biblioteka Szkolna zorganizowała dla nich konkurs czytelniczy, w którym tłumnie wzięli udział zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Przedstawiamy wyniki konkursu:
Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy I – IV
1 miejsce: Zuzanna Hojsak
2 miejsce: Wiktor Pęcherek
3 miejsce: Franciszek Zagraniczny

Kategoria: Szkoła Podstawowa klasy V – VIII
1 miejsce: Karolina Kuziel
2 miejsce Szymon Biedroń
3 miejsce: Emilia Marczyk

Kategoria: klasy LO – Technikum
1 miejsce: Sabri Mordarski
2 miejsce: Marta Góral i Mikołaj Więcław
3 miejsce: Karina Kordzikowska

Kategoria: Szkoła Branżowa
1 miejsce: Mateusz Kabat
2 miejsce: Kacper Gerlach
3 miejsce: Julia Zduń

« z 3 »

Kolejne sukcesy!

Podczas XXII Małopolskiego Konkursu Kucharsko – Cukierniczego reprezentacja naszej szkoły Wiktoria i Weronika z klasy 2a wywalczyły III miejsce w kategorii cukiernik. Zgodnie z tegorocznym tematem konkursu „Podróże kształcą – Kuchnia Europejska” uczennice przygotowały Tort Sachera oraz włoski deser Panna Cotta, czym zachwyciły zgromadzonych gości zdobywając również najważniejszą nagrodę konkursu – Nagrodę Publiczności. Gratulujemy!

« z 2 »

Ciągle groźne!

Jako szkoła promująca zdrowie systematycznie realizujemy ogólnopolskie programy edukacyjne promujący zdrowy styl życia wśród uczniów. „Podstępne WZW” miało uświadomić uczniom jak bronić się przed zakażeniem tymi chorobami i przestrzegać higieny osobistej. Realizacja „Krajowego Programu Zwalczania Aids i zapobieganiu zakażeniom HIV” przypomina nam, że ten wirus jest nadal wszechobecny a skutki chorób, które powoduje są nadal bardzo niebezpieczne. Przeprowadzono szereg pogadanek i prezentacji na lekcjach biologii. Filmy edukacyjne jeszcze bardziej przybliżyły uczniom skalę problemu tych ciągle groźnych dla zdrowia i życia chorób zakaźnych.

« z 3 »

„Normalne, że je poznaję”

Dnia 23 kwietnia 2024 r.  odbyła się prelekcja dotycząca  profilaktyki raka piersi przeprowadzona w ramach projektu we współpracy fundacji Rak’n’Roll i firmy Avon.
Wzięły w niej udział starsze dziewczęta z naszej szkoły oraz mamy z Grupy Wsparcia.

Przystąpienie do programu edukacyjnego pod hasłem: „NORMALNE, ŻE JE POZNAJĘ”,  ma na celu  propagowanie  prozdrowotnych postaw wśród uczennic oraz przekazanie wiedzy na temat samobadania piersi, które powinno stać się zdrowym nawykiem każdej kobiety.
Wcześnie wykryte objawy dają szansę na pełne wyleczenie, dlatego tak ważne jest, by młode dziewczyny znały swoje ciało i wiedziały, jak je obserwować.

Szkolna gra terenowa

Aby jeszcze lepiej przybliżyć naszym uczniom problematykę ochrony planety, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zorganizowano na terenie naszej szkoły grę terenową.
Uczniowie wzięli udział w quizach, grach i zabawach dotyczących m.in. segregacji śmieci. Ich zadaniem było samodzielne odszukanie odpowiedzi. Jak wiadomo, uczymy się przez doświadczanie, więc taka forma zdobywania wiedzy i praktycznego jej wykorzystywania z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

« z 2 »

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi jest dla nas doskonałą okazją na chwilę refleksji, dotyczącą naszej planety, bowiem na co dzień nie każdy człowiek docenia jej piękno i cuda natury, jakie nam oferuje. Z drugiej strony nie sposób też nie wspomnieć, jak kruchy jest nasz ekosystem i ile zagrożeń cywilizacyjnych związanych z działalnością człowieka czyha na środowisko naturalne. Klasy starsze na lekcjach biologii przypomniały sobie o prawidłowej segregacji śmieci. Ważnym aspektem było zwrócenie uwagi na minimalizm zakupowy, dzięki któremu ograniczamy „zagracanie” przestrzeni wokół siebie, a tym samym zmniejszamy produkcję śmieci. Były też rebusy, prezentacje multimedialne, ekologiczne bingo i wiele, wiele innych działań podnoszących naszą świadomość ekologiczną. Serdecznie dziękujemy firmie Rekopol – Organizacji Odzysku Opakowań z Warszawy za przekazane ciekawe materiały edukacyjne, które mogliśmy wykorzystać podczas lekcji.

« z 6 »
1 2 32