strona główna

„Bajkowy świat gier i zabaw”

Zapraszamy chętne przedszkolaki wraz z rodzicami na cykliczne spotkania organizowane w naszej szkole. Tym razem wraz z Kubusiem Puchatkiem i jego Przyjaciółmi udamy się wszyscy w bajkowy świat gier i zabaw.

Wigilia szkolna

Święta, czas wyciszenia, radości, wspólnego celebrowania radosnej nowiny. Tradycyjnie, jak co roku, spotkaliśmy się wszyscy, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Wigilia szkolna, to moment, kiedy zatrzymujemy się na chwile, śpiewamy kolędy, rozmawiamy, cieszymy się swoim towarzystwem. Tak było i tym razem.

« z 3 »

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Przedświąteczny czas, to wysyp różnych pomysłów na kalendarze adwentowe. Mamy i my biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym można wylosować ciekawą książkę. W sam raz na długie zimowe wieczory. Do książki dołączony był też słodki dodatek, aby umilić czas nad książką.

Odwiedziny Grincha

7.12 zostaliśmy odwiedzeni przez Św. Mikołaja z elfami oraz Grincha. Nasi goście ze Świetlicy Środowiskowej „Zielona Przystań” zaskoczyli nas swoją obecnością i fantastycznymi strojami. Podczas tej krótkiej wizyty obdarowali wszystkich słodkimi niespodziankami i sporą dawką dobrego humoru.

« z 3 »

Festiwal „Śpiewaj z nami”

24 listopada w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się XXVII festiwal „Śpiewaj z nami”. Na to wspaniałe wydarzenie, zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie zjechały szkoły z różnych stron Polski. Każdy mógł pochwalić się swoim niebywałym talentem. Nasi reprezentanci, czyli Teatr Tańca Bajka, zdobyli I miejsce tańcem „zumba lama”. Ach, co to było za widowisko! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

« z 2 »

Zmieniamy nawyki na lepsze

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w akcji „Zieleń miejska w Tarnowie sprzyja klimatowi”. Na lekcjach biologii i zajęciach koła posadzili rośliny doniczkowe przekazane przez NFOŚiGW w Tarnowie. Sadzili starsi i Ci najmłodsi pod okiem wychowawców. Akcja ta ma uświadomić mieszkańcom – zarówno tym najmłodszym w wieku szkolnym, jak i nieco starszym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za najbliższe otoczenie. Nie ważne czy będzie to ogródek, balkon czy zwykły parapet, najważniejsze by był to początek zmian na lepsze. Mamy nadzieję, że roślinki nie tylko będą upiększać naszą szkołę, ale i pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie.

« z 3 »

Dzień buraka

Dziś Dzień Buraka, 24 listopada obchodzimy Dzień Buraka, z tej okazji uczniowie klas branżowych przygotowali gazetkę z informacjami o tej zacnej roślinie. Klasa cukiernicza poczęstowała, młodszych kolegów sokiem z buraka oraz buraczanym brownie.

Święto Niepodległości

W niezwykłą podróż przenieśli nas uczniowie, którzy przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Przypomnieli nam burzliwe dzieje naszego państwa i narodu oraz trudną drogę do odzyskania przez Polskę wolności i powrotu na mapy świata. Wspomnienia lat niewoli, bohaterskich walk o niepodległość i heroizm wielu Polaków pozwalają nam dziś docenić to, że żyjemy w wolnej ojczyźnie. My dziś naprawdę mamy szczęście – cieszmy się wolnością!

« z 3 »

Szkoła do Hymnu

10.11.2023r., w związku ze 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. O godzinie 11:11 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej i dumnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.

1 2 29