strona główna

Festiwal „Śpiewaj z nami”

24 listopada w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się XXVII festiwal „Śpiewaj z nami”. Na to wspaniałe wydarzenie, zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie zjechały szkoły z różnych stron Polski. Każdy mógł pochwalić się swoim niebywałym talentem. Nasi reprezentanci, czyli Teatr Tańca Bajka, zdobyli I miejsce tańcem „zumba lama”. Ach, co to było za widowisko! Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

« z 2 »

Zmieniamy nawyki na lepsze

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w akcji „Zieleń miejska w Tarnowie sprzyja klimatowi”. Na lekcjach biologii i zajęciach koła posadzili rośliny doniczkowe przekazane przez NFOŚiGW w Tarnowie. Sadzili starsi i Ci najmłodsi pod okiem wychowawców. Akcja ta ma uświadomić mieszkańcom – zarówno tym najmłodszym w wieku szkolnym, jak i nieco starszym, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za najbliższe otoczenie. Nie ważne czy będzie to ogródek, balkon czy zwykły parapet, najważniejsze by był to początek zmian na lepsze. Mamy nadzieję, że roślinki nie tylko będą upiększać naszą szkołę, ale i pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie.

« z 3 »

Dzień buraka

Dziś Dzień Buraka, 24 listopada obchodzimy Dzień Buraka, z tej okazji uczniowie klas branżowych przygotowali gazetkę z informacjami o tej zacnej roślinie. Klasa cukiernicza poczęstowała, młodszych kolegów sokiem z buraka oraz buraczanym brownie.

Święto Niepodległości

W niezwykłą podróż przenieśli nas uczniowie, którzy przygotowali akademię z okazji Święta Niepodległości. Przypomnieli nam burzliwe dzieje naszego państwa i narodu oraz trudną drogę do odzyskania przez Polskę wolności i powrotu na mapy świata. Wspomnienia lat niewoli, bohaterskich walk o niepodległość i heroizm wielu Polaków pozwalają nam dziś docenić to, że żyjemy w wolnej ojczyźnie. My dziś naprawdę mamy szczęście – cieszmy się wolnością!

« z 3 »

Szkoła do Hymnu

10.11.2023r., w związku ze 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. O godzinie 11:11 zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej i dumnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Grupa wsparcia dla Rodziców

Prezentujemy efekty wspólnych działań artystycznych w ramach Grupy wsparcia dla Rodziców. Dziękujemy uczestnikom za uśmiech, zaangażowanie i owocną współpracę. Zapraszamy Państwa w każdy wtorek od 10:25 do 11:20 przypominamy, że najbliższe spotkanie odbędzie się już 14.11. – wspólnie zadbamy o zdrowie naszego kręgosłupa poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Kino sferyczne

9.11. nasi najmłodsi uczniowie wybrali się do kina sferycznego w Centrum Sztuki Mościce. Odbyli tam niezapomnianą podróż w kosmos, zwiedzili różne planety, mieli okazję przespacerować się po księżycu i nauczyli się wielu interesujących rzeczy o przestrzeni kosmicznej. Nauka przez doświadczanie jest najlepszą formą przyswajania wiedzy,
a możliwość zobaczenia planet z tak bliska zrobiła ogromne wrażenie na naszych uczniach.

Konkurs „z owadami za pan brat”

Miło nam poinformować że nasza szkoła zajęła 3 miejsce w konkursie „Z owadami za pan brat”, organizowanego w ramach  Programu edukacji ekologicznej „Eko-bohaterzy z tarnowskich placówek oświatowych”. Przy okazji przypomnieliśmy sobie wszyscy o tym, że obecność owadów zapylających w środowisku jest nieoceniona i niezastąpiona. To właśnie  one zapewniają odpowiednie zapylenie warzyw, drzew, owoców i roślin ozdobnych.  Dziękujemy wszystkim uczniom za wykonanie pięknych i bardzo pracochłonnych domków dla owadów. Mamy nadzieję, że posłużą one jako kryjówki i bazy do rozrodu dla wielu owadów a także pozwolą im przetrwać zimę.

« z 4 »

Uroczyste zakończenie działań w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”

30.10.2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, na którym podsumowane zostały działania w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Na uroczystość przybył zaproszony podkom. Tomasz Marek, który przez cały czas nas wspierał. Podczas tego wydarzenia zostały podsumowane wszystkie działania, które zostały zorganizowane w ramach konkursu „Odblaskowej Szkoły”. Dyrekcja wraz z Panem Funkcjonariuszem wręczyli dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursach realizowanych w ramach akcji. Nasza szkoła od lat bardzo intensywnie promuje bezpieczeństwo, cieszymy się, że nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę w tym zakresie, są widoczni na drodze i wiedzą jak się zachować na drodze i w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

1 2 28