strona główna

Andrzejki 2022

Wtorek 29 listopada był dla nas wyjątkowym, bardzo radosnym dniem. Poza tym, że wspólnie świętowaliśmy sportowe i artystyczne sukcesy naszych uczniów, wzięliśmy też udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W przepięknych, niekiedy zabawnych przebraniach i z uśmiechami na twarzach wszyscy ruszyli na salę gimnastyczną, gdzie czekały nielada atrakcje. Tańce, śpiewy, zawody, konkursy, zabawy andrzejkowe, cała masa dobrej zabawy. Pozytywna energia naładowana na cały dzień, dobry humor także.

Zawody pływackie

Piątek był dla nas wyjątkowo udanym dniem zarówno na polu artystycznym jak i sportowym. Tego dnia delegacja uczniowska wybrała się na zawody pływackie do Skawiny. Zawodnicy w pocie czoła wywalczyli wysokie pozycje. Po prawie każdym wyścigu pływackim można ich było zobaczyć na podium. Serdecznie gratulujemy Kacprowi, Wiktorowi i Filipowi zdobycia po jednym złotym i srebrnym medalu, Dominikowi brązowego medalu, Karolinie dwóch brązów. Wszyscy zaś jako drużyna w sztafecie pływackiej zdobyli zaszczytne II miejsce. We wtorek w szkole odbyło się uroczyste wręczenie medali, dyplomów i pucharu z rąk Pani Dyrektor. Wszyscy byliśmy niezwykle dumni z naszych reprezentantów. Oby tak dalej!

« z 2 »

Festiwal „Śpiewaj z nami”

Kolejne sukcesy naszych uczniów! W piątek 25 listopada w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie odbył się festiwal „Śpiewaj z nami” zorganizowany przez SOSW w Tarnowie i Stowarzyszenie „Bądźmy razem”. Nasi uczniowie zaprezentowali przepiękny taniec motyli oraz występ wokalny. Miło nam poinformować, że Karol za swój występ i zaśpiewanie piosenki „Góry do góry” zdobył I miejsce, a zespół taneczny otrzymał nagrodę Grand Prix. We wtorek w szkole odbyło się uroczyste wręczenie medali i dyplomów. Cała szkoła mogła pogratulować artystom talentu i fantastycznych występów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

« z 2 »

Kurs „Nowoczesne techniki wykańczania wnętrz”

Za nami kolejne zajęcia z kursu „Nowoczesne techniki wykańczania wnętrz” organizowane w ramach projektu Budowlanego Centrum Kompetencji w Zespole Szkół Budowlanych w Tarnowie. Uczniowie szkoły zawodowej wzięli udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowujących ich do pracy w zawodzie. Pod okiem fachowców poznawali nowe techniki pracy, wzbogacali swój warsztat.

« z 2 »

Dzień Tolerancji

16 listopada z okazji Dnia Tolerancji braliśmy udział w zajęciach o tej tematyce. Przypomnieliśmy sobie, że tolerancja wiąże się z dopuszczeniem do siebie faktu, iż może istnieć ktoś, kto ma inne poglądy, wartości czy po prostu inaczej się zachowuje. Nawet jeśli nie podzielamy jego stanowiska, staramy się je akceptować. Dowiedzieliśmy się również jak stawiać zdrowe granice, aby nie ranić siebie i innych.

Światowy Dzień pluszowego Misia

25 listopada wypada Dzień Pluszowego Misia. Jego tradycja nie jest długa, albowiem po raz pierwszy zaczęto świętować ten dzień w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku. Uczniowie klasy II/III SP uczcili ten miły dzień uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych, w trakcie których nie tylko dobrze się bawili,ale także wiele dowiedzieli na temat bajkowych Misiów. Z okazji święta Misia dzieci przyniosły także własne ulubione pluszaki,które prezentowały kolegom i koleżankom. Przy tej okazji zapraszamy także do biblioteki szkolnej po ciekawe pozycji książkowe – nie tylko o Misiach.

« z 2 »

Śniadanie daje moc!

Jako szkoła promująca zdrowie dbamy o to, aby nasi uczniowie wiedzieli jak ważne jest zdrowe odżywianie się. W ramach akcji „Śniadanie daje moc” uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli, przygotowali pyszne i zdrowe śniadania dla całej szkoły. Tym razem postawili na przekąski zrobione z jogurtu naturalnego, płatków owsianych, daktyli, rodzynek i orzeczów. Całość wyglądała przepięknie, smakowała jeszcze lepiej!

« z 10 »

Szkoła do hymnu

W czwartek, 10 listopada o symbolicznej godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. To kontynuacja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, która rozpoczęła się w 2018 roku.

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę

8 listopada odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie wraz z nauczycielami uczcili 104. rocznicę odzyskania wolności przez nasz kraj. Podczas montażu słowno – muzycznego przypomniano trudną drogę Polaków do uwolnienia ojczyzny z rąk zaborców. Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie gratulujemy pięknego występu.

« z 11 »
1 2 17