Jubileusz 30-lecia kształcenia Niesłyszących w Tarnowie

30 lat minęło! Za nami świętowanie jubileuszu 30-lecia kształcenia niesłyszących w Tarnowie. W środę, 8 czerwca, cała społeczność szkolna, zaproszeni przez nas Goście, władze Miasta Tarnowa, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Związku Głuchych, nasi Absolwenci, Rodzice i oraz liczni przyjaciele oraz sympatycy naszej szkoły, udali się na Mszę Świętą, a następnie do Sali Koncertowej, na uroczyste obchody jubileuszowe.

            Zaczęliśmy od wspomnień. Pani Dyrektor przybliżyła wszystkim zebranym historię powstania naszej szkoły, opowiedziała o sukcesach naszych uczniów, absolwentów, projektach w jakich szkoła brała i bierze udział, wielu przedsięwzięciach artystycznych, występach tanecznych, wycieczkach i turnusach rehabilitacyjnych. Tyle wspaniałych rzeczy wydarzyło się przez te 30 lat. Tyle przyjaźni zostało zawartych, przyjaźni, które jak się okazało, trwają do dziś. Niejednemu z obecnych łezka zakręciła się w oku.

            Po chwili wspomnień i wzruszenia przyszedł czas na przemowy naszych szanownych Gości. Byliśmy zaszczyceni tak pozytywnym odbiorem, z uśmiechem na twarzach i dumą w sercach przyjęliśmy wszystkie ciepłe słowa i gratulacje.

            Po wystąpieniach Pani Dyrektor oddała głos uczniom, którzy przygotowali wspaniałe przedstawienie – Małego Księcia we współczesnej odsłonie. Nasi szkolni artyści jak zawsze w fantastyczny sposób zobrazowali problem poszukiwania przyjaźni w otaczającym nas świecie. Tematyka aktualna i z głębokim przesłaniem.

            Na koniec wszystkich zebranych zaprosiliśmy na okolicznościowy bankiet do naszej szkoły, gdzie czekał poczęstunek i liczne atrakcje. Poza skosztowaniem wybornych wypieków, sałatek, przekąsek nasi Goście zostali oprowadzenie po szkole. Mogli zajrzeć do sali historycznej, zobaczyć pierwsze książki, z jakich uczyli się nasi uczniowie, pierwsze aparaty słuchowe, przybory do pisania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obszerne kroniki szkolne obrazujące lata naszej pracy. Idąc dalej zainteresowani mogli wstąpić na świetlicę, która przepełniona była pięknymi strojami i zdjęciami z naszych tanecznych występów. Dla poszukujących chwili wytchnienia na II piętrze została przygotowana sala filmowa. Goście mogli wygodnie zasiąść w leżakach i obejrzeć odtwarzane z rzutnika filmy z występów tanecznych naszych uczniów. Występów, za które otrzymali liczne prestiżowe nagrody.

            To był wspaniały dzień, pełen radości i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość za to, że świętowali razem z nami. Dziękujemy za każde ciepłe słowo, za docenienie trudu, który od wielu lat wspólnie z rodzicami wkładamy w wychowanie i edukację młodych ludzi. Naszym głównym celem jest przygotowanie dzieci, młodzieży do dorosłego, samodzielnego i szczęśliwego życia. Nasi absolwenci są przykładem na to, że cel niejednokrotnie został osiągnięty.

« z 5 »