Odblaskowa Szkoła – finał akcji

Za nami finał akcji „Odblaskowa szkoła”, do której po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła. W ramach wspomnianej akcji podjęliśmy wiele ciekawych działań. Wszystko po to, aby promować noszenie odblasków i uczyć zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. W tym celu zorganizowaliśmy w Parku Jordanowskim piknik pod hasłem „Bezpiecznie się po ulicach poruszamy i znaki drogowe znamy”, odwiedziliśmy Środowiskowy Dom Samopomocy Zielona Przystań i Dom Pomocy Społecznej w Tarnowie, gdzie nasi uczniowie przygotowali quiz drogowy oraz opowiadali, jak należy zachowywać się na drodze i jak ważne jest noszenie odblasków.

W celu uświadomienia społeczeństwu ogromnej roli odblasków rozdawaliśmy je wraz z ulotkami we wspomnianych miejscach oraz na ulicach Tarnowa. Zorganizowaliśmy też odblaskowe biegi sztafetowe i odblaskowy nordic walking. Wszystko po to, aby było nas widać i aby promować ideę noszenia odblasków.

Poza świeceniem przykładem dla innych zadbaliśmy też o to, żeby wszyscy nasi uczniowie znali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W tym celu nauczyciele starali się wpleść treści związane z wyżej wymienioną tematyką na zajęciach świetlicowych, plastyce, technice. Zorganizowaliśmy też konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, modę odblaskową, podczas której uczniowie udowodnili, że odblaski nie są nudne i nadają się do każdej stylizacji, odwiedziliśmy fabrykę znaków drogowych i straż pożarną, a także zaprosiliśmy do siebie wspaniałych gości, którzy zgodzili się podzielić z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Była to Mrówka wraz z Panią Policjantką promujące akcję „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” oraz Ratownik Medyczny, który przeprowadził z nami zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie akcji, 28 października, Pani Dyrektor wraz z zaproszonym Panem Policjantem podsumowali wszystkie nasze działania i konkursy. Dzieciom zostały wręczone nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze.

« z 12 »