„Z życia pszczoły”

We wtorek 23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach pszczelarskich w ramach działania o nazwie „Z życia pszczoły”.

Uczniowie dowiedzieli się jaki związek mają pszczoły z naszym śniadaniem, dlaczego kwiaty pachną, w jakich pojemniczkach produkowany jest miód, jakie usługi wykonuje owadzie przedsiębiorstwo. Karmicielki, sprzątaczki, strażniczki i zbieraczki, to tylko niektóre pszczele zawody, dzięki którym w ulu panuje ład i porządek, a każda pszczoła i truteń znają swoje miejsce. Najsmaczniejszą częścią zajęć była niewątpliwie degustacja różnych miodów – palce lizać.

Dodatkiem do zajęć były warsztaty z wyrobu świeć woskowych.

Uczniowie dowiedzieli się skąd w ulu bierze się wosk, w jaki sposób pszczelarz go pozyskuje oraz kiedy warto zapalić woskową pszczelą świecę. W ramach warsztatów, każde dziecko wykonało świeczkę z węzy pszczelej. Zajęcia zostały zorganizowane ze środków, które naszej Szkole przekazał Zarząd Koła Pszczelarzy Skrzyszów na realizację MIKRO GRANTU PSZCZELEGO na działanie o nazwie „Z ŻYCIA PSZCZOŁY”. Grant jest częścią działań w ramach Projektu „Bez pszczół nie ma nas” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

« z 2 »