strona główna

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji nasi uczniowie wykonali gazetkę zachęcającą do segregowania śmieci i oszczędzania wody. Część z klas wybrała się na spacer, podczas którego uczniowie zbierali śmieci porzucone na chodnikach i terenach zielonych. Utrwalali w ten sposób wiedzę dotyczącą segregowania odpadów. Inni uczniowie uczcili ten dzień sadząc kwiatki doniczkowe na zajęciach świetlicowych. Wyszło pięknie! Dzięki temu, mimo niekorzystnej aury za oknem, u nas w szkole jest wiosennie i zielono.

Konkurs „Wielkanocne jajo”

Emocje związane ze Świętami Wielkanocnymi powoli opadają. Za nami rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze wielkanocne jajo. Wybór nie był łatwy, gdyż w tym roku uczniowie popisali się ogromną kreatywnością. Zwycięzcą i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Kapelusz Pani Wiosny”

Nasze uczennice wzięły udział w konkursie międzyszkolnym „Kapelusz Pani Wiosny”. Wielkie brawa dla dziewczynek! Karolinka z klasy III SP otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie 1 miejsca, natomiast Emilka z klasy II SP otrzymała dyplom i nagrodę za wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

i Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy. Wystarczy zalogować się na stronę www.spis.gov.pl  i wypełnić kwestionariusz.

Każda osoba mieszkająca w Polsce – niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.   Główny Urząd Statystyczny uruchomił  telefoniczny „Spis na żądanie”  numer telefonu 22 279 99 99. Osoby, które  nie mają dostępu do Internetu mogą spisać się w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym  w Tarnowie pl. Kazimierza Wielkiego 2  lub w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (umawianie terminu: nr tel. 14 688- 27-10).

Akcja „Pisankowy Desant – Tarnów 2021”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Miasta Tarnowa „Pisankowy Desant – Tarnów 2021” Akcja polegała na wykonaniu dekoracji wielkanocnych i zawieszeniu ich na wskazanym drzewie na ulicy Wałowej. Nasze drzewo miało nr 14. Zapraszamy Was serdecznie na fotorelację.

Konkurs „Zima wokół nas”

Pożegnaliśmy zimę. Za nami rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zima wokół nas”. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Dzień wody

22 marca najmłodsze dzieci naszej szkoły obchodziły Dzień Wody. Działania podjęte podczas zajęć uświadomiły każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać. Na koniec wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Kurs WOD-KAN

Nasi uczniowie na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje. Za nimi kurs WOD-KAN. Pan Paweł dokładnie wszystko pokazał i wytłumaczył. Nowe umiejętności z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Konkurs „Mój wymarzony lizak”

Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Mój wymarzony lizak’’, organizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle. Wszyscy uczestnicy konkursu w ramach nagrody otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie wraz z biletami wstępu do muzeum. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.