strona główna

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca odbyło się. uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wyjątkowe, bo jubileuszowe, 30-ste zakończenie roku w historii naszej szkoły.

Nareszcie, po dwuletniej przerwie spowodowanej przez pandemię, mogliśmy celebrować ten dzień wspólnie, bez ograniczeń.
Wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Dyrektor, która podsumowała cały rok, pogratulowaliśmy uczniom, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w nauce i zachowanie, zobaczyliśmy wzruszająca akademię, którą przygotowali nasi tegoroczni absolwenci i pożegnaliśmy uczniów, kończących edukację.

Drodzy Uczniowie, gratulujemy Wam wszystkich sukcesów. Za Wami kolejny rok ciężkiej pracy, przed Wami wakacje, czas na odpoczynek i zabawę. Wykorzystajcie go dobrze i bezpiecznie. Do zobaczenia we wrześniu!

Drodzy Absolwenci, przez lata nauki w naszej szkole obserwowaliśmy Wasze wzloty i upadki. Widzieliśmy jak się zmieniacie, dojrzewacie, jak staracie się być dobrymi i mądrymi ludźmi. Kiedy upadaliście, staraliśmy się ze wszystkich sił pomóc Wam wstać. Kiedy dumnie kroczyliście przez kolejne szczeble edukacji, dmuchaliśmy Wam pod skrzydła, abyście wynieśli ze szkoły jak najwięcej dobrego. Dziś żegnamy Was i życzymy Wam sukcesów w dorosłym życiu. Jesteśmy z Was dumni i pamiętajcie, że nasze ramiona i drzwi naszej szkoły zawsze będą dla Was otwarte.

Do zobaczenia!

« z 20 »

Kurs zdobienia ciast

Kiedy niektórzy żyją już wakacjami, nasi uczniowie nieprzerwanie podnoszą swoje kwalifikacje. W ramach projektu „Kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy” na terenie naszej szkoły w dniach 20 – 23 czerwca odbył się kurs zdobienia ciast, poprowadzony przez Edukator – Limanowski Ośrodek Szkoleniowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klas zawodowych i technikum.

Celem szkolenia było efektywniejsze przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Uczestnicy uczyli się m.in. o zastosowaniu bitej śmietany, lukru, rodzajach mas. W części praktyczniej własnoręcznie modelowali figurki i napisy na ciasta. Były to nie tylko wartościowe, ale też ciekawe i twórcze zajęcia. Serdecznie dziękujemy prowadzącym za tak wspaniałe szkolenie.

« z 4 »

Warsztaty z architektem

Uczymy się przez doświadczenia, dlatego dbamy o to, żeby nasi uczniowie doświadczali wielu rzeczy i brali udział w różnorodnych akcjach. 21 czerwca uczyli się projektowania krajobrazu. A wszystko za sprawą akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa. Karolina i Szymon wzięli udział spotkaniu, które dotyczyło zagospodarowania Tarnowskich Błoń. Nasi uczniowie przygotowali swój projekt i doskonale się przy tym bawili.

« z 2 »

Wycieczka do Wadowic i Oświęcimia

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Wykorzystujemy każdą okazję na to, aby jeszcze trochę się sobą nacieszyć. Poza ostatnimi szlifami w nauce, dbamy też o to, aby mieć czas na przyjaźnie i przyjemności. Celebrujemy czas, który wspólnie spędzamy.

18 maja starsi uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Wadowic i Oświęcimia. W Wadowicach odwiedzili Muzeum Jana Pawła II, gdzie mogli podziwiać wspaniałe eksponaty, pamiątki po naszym Papieżu, przypomnieli sobie dzieje tego wspaniałego człowieka, a przy okazji zwiedzili nieco miasto.

Po wizycie w Wadowicach udali się do Oświęcimia, aby zobaczyć Muzeum Auschwitz – Birkenau. Wszyscy z zapartym tchem przemierzali dawny obóz koncentracyjny. Cała wycieczka okazała się bardzo cenną lekcją historii.

« z 12 »

Barwy lata

2.06.2022 r. z okazji Dnia Dziecka odbyły się wspólne zajęcia uczniów klasy I,II,III Sp. wraz z uczniami z klasy 3b Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Po krótkim, wzajemnym zapoznaniu się, dzieci wysłuchały wiersza „Przyjście lata”- Jana Brzechwy, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie czym przybędzie lato. Następnie uczniowie w wyobraźni wybrali się na wakacyjną wędrówkę podczas zabawy ruchowej. Na zakończenie zajęć powstał wspólny plakat pod hasłem „Barwy lata”. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy bibliotek obu szkół. Dziękujemy uczniom i Paniom nauczycielkom z SOSW za udział w zajęciach!

« z 2 »

Jubileusz 30-lecia kształcenia Niesłyszących w Tarnowie

30 lat minęło! Za nami świętowanie jubileuszu 30-lecia kształcenia niesłyszących w Tarnowie. W środę, 8 czerwca, cała społeczność szkolna, zaproszeni przez nas Goście, władze Miasta Tarnowa, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Związku Głuchych, nasi Absolwenci, Rodzice i oraz liczni przyjaciele oraz sympatycy naszej szkoły, udali się na Mszę Świętą, a następnie do Sali Koncertowej, na uroczyste obchody jubileuszowe.

            Zaczęliśmy od wspomnień. Pani Dyrektor przybliżyła wszystkim zebranym historię powstania naszej szkoły, opowiedziała o sukcesach naszych uczniów, absolwentów, projektach w jakich szkoła brała i bierze udział, wielu przedsięwzięciach artystycznych, występach tanecznych, wycieczkach i turnusach rehabilitacyjnych. Tyle wspaniałych rzeczy wydarzyło się przez te 30 lat. Tyle przyjaźni zostało zawartych, przyjaźni, które jak się okazało, trwają do dziś. Niejednemu z obecnych łezka zakręciła się w oku.

            Po chwili wspomnień i wzruszenia przyszedł czas na przemowy naszych szanownych Gości. Byliśmy zaszczyceni tak pozytywnym odbiorem, z uśmiechem na twarzach i dumą w sercach przyjęliśmy wszystkie ciepłe słowa i gratulacje.

            Po wystąpieniach Pani Dyrektor oddała głos uczniom, którzy przygotowali wspaniałe przedstawienie – Małego Księcia we współczesnej odsłonie. Nasi szkolni artyści jak zawsze w fantastyczny sposób zobrazowali problem poszukiwania przyjaźni w otaczającym nas świecie. Tematyka aktualna i z głębokim przesłaniem.

            Na koniec wszystkich zebranych zaprosiliśmy na okolicznościowy bankiet do naszej szkoły, gdzie czekał poczęstunek i liczne atrakcje. Poza skosztowaniem wybornych wypieków, sałatek, przekąsek nasi Goście zostali oprowadzenie po szkole. Mogli zajrzeć do sali historycznej, zobaczyć pierwsze książki, z jakich uczyli się nasi uczniowie, pierwsze aparaty słuchowe, przybory do pisania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obszerne kroniki szkolne obrazujące lata naszej pracy. Idąc dalej zainteresowani mogli wstąpić na świetlicę, która przepełniona była pięknymi strojami i zdjęciami z naszych tanecznych występów. Dla poszukujących chwili wytchnienia na II piętrze została przygotowana sala filmowa. Goście mogli wygodnie zasiąść w leżakach i obejrzeć odtwarzane z rzutnika filmy z występów tanecznych naszych uczniów. Występów, za które otrzymali liczne prestiżowe nagrody.

            To był wspaniały dzień, pełen radości i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość za to, że świętowali razem z nami. Dziękujemy za każde ciepłe słowo, za docenienie trudu, który od wielu lat wspólnie z rodzicami wkładamy w wychowanie i edukację młodych ludzi. Naszym głównym celem jest przygotowanie dzieci, młodzieży do dorosłego, samodzielnego i szczęśliwego życia. Nasi absolwenci są przykładem na to, że cel niejednokrotnie został osiągnięty.

« z 30 »

Wycieczka do Krosna i Sanoka

18 maja 2022 r. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę. Najpierw zwiedzili Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Poznali historię oświetlenia i postać Ignacego Łukasiewicza, który wynalazł lampę naftową. Potem oglądali wystawy związane z  życiem w dawnych czasach, walkami o wolność  oraz podziwiali piękne wyroby ze szkła. Następnie uczniowie zwiedzali Park Etnograficzny w Sanoku, gdzie przenieśli się w czasie do XVIII i XIX wieku. Zobaczyli, jak żyli i mieszkali mieszkańcy wsi i bogatego dworu.  Wycieczka była bardzo ciekawa.

« z 9 »

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

31 maja uczniowie naszej szkoły po raz kolejny popisali się swoim niebywałym talentem artystycznym. Z okazji Dnia Dziecka zaprezentowali w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie spektakl muzyczno – taneczny „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.
Jak zawsze występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Efekt finalny przeszedł nasze najśmiejsze oczekiwania. Fantastyczna gra aktorska, przepiękne choreografie taneczne, cudowne kostiumy i scenografia. Widownia była zachwycona!
Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym artystom. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy też Pani Beacie Sutkowskiej, Ewie Gajewskiej i Małgorzacie Patriak i dziękujemy za stworzenie tak pięknego widowiska.

« z 77 »

Jubileusz 30 – lecia kształcenia niesłyszących w Tarnowie,

„Czas sercem mierzony i przyjaźnią pisany”

Dyrekcja, grono pedagogiczne,

  rodzice, uczniowie i pracownicy    

          Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie

mają zaszczyt zaprosić

Absolwentów, Rodziców Absolwentów, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły

 na Jubileusz 30 – lecia kształcenia niesłyszących

        w Tarnowie, który odbędzie się 8 czerwca 2022 roku

  

Program uroczystości:

 9:00- Msza święta w Kościele Duszpasterstwa Niesłyszących, ul. Dwernickiego 1
11:00- Gala jubileuszowa w Sali Koncertowej przy ul. Lippóczy’ego 4
12:30- Wspólne zwiedzanie szkoły i okolicznościowy bankiet

1 2 12