strona główna

Eco choinka

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła wygrała konkurs organizowany przez firmę Beckers, którego celem było stworzenie eco choinki. To piękne drzewko można podziwiać na parterze szkoły. Wielkie brawa dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w projekt. Dziękujemy za rozsyłanie informacji o głosowaniu i każdy oddany głos.

Razem na święta

Nasi uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do akcji #RazemNaŚwięta

Jednym z działań było zorganizowanie zbiórki żywności długoterminowej i artykułów higienicznych dla osób potrzebujących. Innym, było przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami i słodkich upominków w postaci pierniczków. Wspomniane kartki i słodkości zostały podarowane podopiecznym „Zielonej Przystani” w Tarnowie.

Christmas Cards – wymiana międzyszkolna

W okresie przedświątecznym uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w świątecznej wymianie własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami w języku angielskim. Kartki zostały dostarczone do zaprzyjaźnionych szkół. W odpowiedzi uczniowie otrzymali piękne kartki świąteczne z życzeniami, z których powstała okazała wystawa.

Wymiana kartek świątecznych miała na celu usprawnienie umiejętności językowych uczniów, poszerzenie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych oraz podjęcie współpracy z innymi szkołami i integrację uczniów.

« z 4 »

Konkurs Kucharsko – Cukierniczy

W piątek 10 grudnia odbył się XIX Małopolski Konkurs Kucharsko – Cukierniczy pod patronem Klubu Szefów Kuchni oraz Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników. Tematem konkursu były „Tradycyjne potrawy wigilijne i tradycyjne wypieki bożonarodzeniowe”. We wspomnianym konkursie naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: cukierniczy – Rozalia i Wiktoria i kucharski – Marta i Mirek. Reprezentacja cukierników zdobyła wyróżnienie za wykonanie krajanki piernikowej i bożonarodzeniowych ciastek czekoladowo – cynamonowych.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„5 kolorów dla zdrowia”

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „5 kolorów dla zdrowia „. Obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, że kolory warzyw i owoców wskazują na ich różne właściwości odżywcze i zdrowotne, grupowali owoce i warzywa według koloru, a na koniec wykonali owocowe szaszłyki. Jesteśmy zdania, że nic tak nie uczy jak zabawa i zdobywanie różnorodnych doświadczeń. Nasi uczniowie podzielają to zdanie i bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach.  

Wielki sukces!

8 grudnia ogłoszono oficjalne wyniki XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Nasza szkoła zajęła w nim I miejsce spośród szkół z Tarnowa oraz XVIII miejsce spośród 161 szkół z całej małopolski biorących udział w konkursie.

Z uwagi na trwającą IV falę pandemii koronawirusa, uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu odbędzie się w styczniu 2022 roku.

Dziękujemy Wszystkim za pomoc i wsparcie podczas realizacji akcji konkursowych!

Mikołajki

Grudzień, to bardzo magiczny czas, pełen radości, miłości, wyczekiwania Świąt i prezentów!  A ten ostatni element uradował w tym roku nas wszystkich, bo wspólnie obchodziliśmy Mikołajki. 

Na początku to mali pomocnicy Mikołaja obdarowywali nauczycieli i pracowników naszej szkoły słodkim upominkami. Później to na Maluchów czekało mnóstwo niespodzianek. Najpierw mikołajowe tańce, następnie odwiedziny pomocników Mikołaja – naszych Pań Pielęgniarek z prezentami! A to nie wszystko! Do naszych dzieciaków przybył ON – cały rok wyczekiwany MIKOŁAJ i przywiózł wspaniałe prezenty.

Starsi uczniowie również obdarowali się upominkami tego szczególnego dnia, bądź spędzili go w wybrany przez siebie sposób. Były klasowe kina, smakołyki i inne atrakcje. Grudzień zaczął się wspaniale.

„Biała Wstążka”

W dniach 29.11- 03.12.2021 odbyła się kampania o nazwie „Biała Wstążka”. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy wobec kobiet. Uczniowie w tych dniach uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach poprowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego. Mogli w przyjaznym środowisku podyskutować o problemie, jakim jest przemoc mężczyzn wobec kobiet, o ogólnym zjawisku przemocy, w każdej jego postaci oraz dowiedzieli się gdzie mogą zwrócić się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymała dofinansowanie w wysokości 3750 zł na zakup książek do biblioteki.

            „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” to uchwalony przez Radę Ministrów wieloletni program na lata 2021-2025, mający na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo.

1 2 9