strona główna

Odblaskowe ognisko integracyjne

15 września w Parku Piaskówka odbyło się odblaskowe ognisko integracyjne. Korzystając z pięknej pogody najpierw udaliśmy się na odblaskowy przemarsz do parku, podczas którego utrwalaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Na miejscu na wszystkich czekała moc atrakcji i ognisko z kiełbaskami. Były gry zespołowe, zabawy integracyjne, był czas relaksu na leżakach i hamakach, dla każdego coś dobrego.

« z 3 »

Spotkanie z panem Adamem Marjańskim

11 września, w ramach 12 edycji Narodowego Czytania, uczniowie liceum, technikum i szkoły branżowej wzięli udział w spotkaniu z Adamem Marjańskim – odtwórcą roli Jana Bohatyrowicza z filmu „Nad Niemnem”. Spotkanie to organizowane było przez Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat okoliczności otrzymania roli przez aktora, pracy na planie filmowym, czy podróży, którą aktor odbył nad Niemnem.

No Images found.

Narodowe Czytanie 2023

9 września przypadła 12 odsłona Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie właśnie wspominamy. Zarówno promowanie czytelnictwa, jak i wzmacnianie postaw patriotycznych, obywatelskich jest jednym z celów wychowawczych naszej szkoły, dlatego, jak co roku, my również dumnie wzięliśmy udział w tejże akcji.

W piątek 8 września odczytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem”.

« z 2 »

Wycieczka do fabryki znaków drogowych

W piątek 8 września 2023r, w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz klas zawodowych udali się na wycieczkę do fabryki znaków drogowych Wimed w Tuchowie. Mieli tam okazję poznać poszczególne etapy produkcji znaków drogowych i zobaczyć jak to wszystko wygląda „od kuchni”.
Dziękujemy firmie Wimed za gościnę, oprowadzenie nas po zakładzie i sporą dawkę wiedzy na temat znaków drogowych.

No Images found.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Witamy po wakacjach. Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Jeszcze chwila na wakacyjne opowieści, wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych znajomości i zabieramy się do intensywnej pracy. Serdecznie witamy zarówno znajome twarze, jak i nowych Uczniów oraz Rodziców. Mamy nadzieję na owocną współpracę, życzymy wszystkim sukcesów i niegasnącego zapału.

« z 2 »

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o godzinie 9:00 w sali sportowej naszej szkoły.

We wtorek, 5 września, o godzinie 8:00, odbędzie się Msza Święta w kościele przy ul. Dwernickiego.

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Niech ten nowy rok szkolny przyniesie wiele sukcesów, radości oraz niezapomnianych chwil!

Wyprawka szkolna 2023/2024 dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Do 6 września 2023 r.  można składać wnioski o dofinansowanie w roku szkolnym 2023/2024 zakupu podręczników,  materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Wnioski należy złożyć w sekretariacie ZSSdNiSS w Tarnowie. Do wniosku należy dołączyć:  kopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.

Formularze wniosków do pobrania:
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2023/2024 dla ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
Wzór oświadczenia o zakupie podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych
Wzór oświadczenia o sposobie wypłaty wsparcia
Wzór zgody/upoważnienia

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

« z 8 »
1 2 25