strona główna

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

„Szczęśliwej drogi już czas …” – te słowa nie schodziły z ust naszym Maturzystom, Nauczycielom i Pani Dyrektor w swojej wzruszającej przemowie skierowanej do Uczniów klasy 4 Technikum, którzy w piątek, 28 kwietnia zakończyli swoją edukację w naszej szkole. Młodzież, a właściwie dorośli już ludzie, przygotowali przepiękną akademię na zakończenie wspólnej drogi edukacyjnej. Uczniowie podziękowali Pani Dyrektor, Nauczycielom, Rodzicom oraz swoim kolegom i koleżankom za wspólnie spędzone chwile, za ogrom wiedzy, za piękne wspomnienia. Były chwile radości, wzruszenia, był piękny film i zdjęcia, które raz jeszcze przeniosły nas w przeszłość, w szkolne ławki, wycieczki, przygody. Ale to już było, teraz nasi Maturzyści wkraczają w dorosłe życie, mają przed sobą jeszcze Egzamin Dojrzałości i całe dorosłe życie.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam powodzenia! Zarówno na maturach jak i w życiu zawodowym i prywatnym. Idźcie w świat, zdobywajcie go i bądźcie szczęśliwi.

« z 17 »

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek, 28 kwietnia 2023 roku uczniowie wraz nauczycielami przygotowali akademię upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, która została uchwalona w 1791 roku, czyli 232 lata temu. Warto było chodź na chwilkę przenieść się w tamte czasy. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz pieśń patriotyczną „Jak długo w naszych sercach”. Było pięknie i wzruszająco.

« z 4 »

SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA

Za nami kolejne spotkanie grupy rodziców „Spotkajmy się przy kawie”.

Tym razem własnoręcznie wykonywaliśmy pachnące mydełka. Uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu.

Do zobaczenia następnym razem.

TARGI EDUKACYJNE UCZELNI WYŻSZYCH

18 kwietnia uczniowie z klasy III i IV Technikum wzięli udział w Targach Edukacyjnych Uczelni Wyższych  dla Uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi w Krakowie.  Wydarzenie to miało miejsce w budynku biblioteki głównej uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Młodzież miała świetną okazje poznać szeroką ofertę kierunków studiów, została zapoznana z różnymi możliwościami wspierania studentów ze specjalnymi potrzebami na poszczególnych uczelniach. Dużą atrakcją stała się możliwość zwiedzania wystawy „Skarby Krakowskiej Kapituły”, a także udział w warsztatach„Przepis (recepta) na interesujące CV czyli jak napisać dobre CV, dzięki któremu zwrócisz uwagę rekrutera?”. Z marzeniami i planami na przyszłość- wróciliśmy szczęśliwie do szkoły,  jeszcze tylko matura…

« z 2 »

Akcja żonkile

19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę zbrojną z Niemcami. Powstańcy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo. Kierowała nimi chęć odwetu na Niemcach, zadania wrogowi możliwie wysokich strat. Przede wszystkim wybierali jednak śmierć z bronią w ręku. Wobec perspektywy nieuchronnej zagłady nie chcieli ginąć biernie. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

W tym roku przypada 80 rocznica tych ważnych wydarzeń. Nasza szkoła włącza się w Akcję Żonkile #AkcjaŻonkile i pokazuje, że #ŁączyNasPamięć o tych, którzy bohatersko walczyli i zginęli.

Obejrzyjcie zdjęcia i filmiki z przebiegu naszej akcji organizowanej w szkole. Uczniowie wzięli udział w apelu oraz „grze terenowej”.

Projekt edukacyjno-czytelniczy klasy I b i III a Bż

Uczniowie klasy I b Bż i III a Bż – monterzy, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowali projekt pt.”Zrób to sam – teatrzyk kamishibai”. Pierwszym etapem projektu był udział uczniów w spotkaniu czytelniczym z p. Anną Więckowską z Biblioteki Pedagogicznej, która zaprezentowała teatrzyk kamishibai, jego historię i zasadę działania. Pani Ania przeczytała także uczniom dwie ciekawe bajki: o smoku wawelskim i o Janie Szczepaniku.

II etap projektu stanowił część praktyczną – zadaniem uczniów było samodzielne stworzenie teatrzyku ze sklejki, który służyć będzie do przedstawień bajkowych dla młodszych uczniów szkoły. Gratulujemy naszym chłopakom!

Pisankowy DESANT

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli czynny udział w akcji „Pisankowy Desant 2023” realizowany w ramach projektu Tarnów Nowe Spojrzenie z Programu Rozwój Lokalny. Nasze drzewko nr 14 jest pięknie udekorowane ręcznie zrobionymi jajkami ☺️ Zapraszamy na fotorelacje. 🐣🐥🌳

« z 2 »
1 2 23