strona główna

KOLEJNY PROJEKT UKOŃCZONY!

Uczniowie klasy I i II a Bż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowali projekt edukacyjno – czytelniczy pt: „Owocne czytanie”. Projekt poza promocją czytelnictwa miał również na celu naukę zdrowych nawyków żywieniowych i przestrzeganie właściwej diety bogatej w warzywa i owoce. Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, podczas których mieli okazję zapoznać się z nowościami książkowymi zakupionymi w ramach NPRCz i związanymi z zawodem, w jakim kształcą się uczniowie. W następnej kolejności wzięli udział w zabawie angażującej zmysł dotyku i węchu, próbowali podać właściwą nazwę owocu lub warzywa. Uczyli się także poprawnie zapisywać podane produkty, rysowali je dzieląc na właściwe grupy. Młodzież czytała także wiersze zachęcające do prowadzenia zdrowego stylu życia. Na koniec uczniowie stworzyli plakat, który stanowi podsumowanie i jest pamiątką wspólnie realizowanego projektu.

« z 5 »

Najlepsza szkoła w Tarnowie, 8 Szkoła w Województwie

W środę 25 stycznia 2023 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym braliśmy udział.

Zostaliśmy nagrodzeni za zdobycie VIII miejsca, co uczyniło nas najlepszą szkołą w Tarnowie i powiecie. Delegacja naszych uczniów wraz z Panią Dyrektor oraz Panią Anną Wojnicką-Sępek udała się na uroczystą galę, podczas której liczni goście podkreślali ogromne znaczenie konkursów i szeregu innych przedsięwzięć realizowanych na rzecz bezpieczeństwa zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Urozmaiceniem wieczoru był występ Zespołu Golec uOrkiestra.

Jest nam niezmiernie miło, że nasze wysiłki zostały docenione i po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni za wysoką pozycję we wspomnianym konkursie. Bezpieczeństwo naszych uczniów zawsze była i jest dla nas najważniejsza.

« z 7 »

Poloneza czas zacząć…

20 stycznia 2022 roku będzie z pewnością niezapomnianą datą dla naszych uczniów. Tego dnia Maturzyści i Uczniowie Szkoły Branżowej, zaproszeni przez nich Goście, Rodzice oraz Nauczyciele wspólnie świętowali symboliczne 100 dni do matury oraz zbliżające się wielkimi krokami zakończenie szkoły.

Starym dobrym zwyczajem zaczęliśmy od „Poloneza” poprowadzonego przez Panią Dyrektor i jednego z tegorocznych Maturzystów. Wszyscy z dumą, elegancją i gracją dali ponieść się muzyce. A muzyki i tańca tego dnia było bardzo dużo. Po części oficjalnej przyszedł czas na dj’a i iście szampańską zabawę. W międzyczasie zaprezentowana została część artystyczna, podczas której uczniowie przedstawili zabawny skecz. Zostali też wybrani Król i Królowa Balu, którzy dumnie prezentowali się przez resztę wieczoru w koronach. Jesteśmy przekonani, że ten wieczór na długo zostanie w sercach i pamięci naszych uczniów.

« z 51 »

Spotkanie z Policjantem

W dniu 23.01.2023r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Odbyło się ono w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Na spotkaniu poruszane były tematy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwa w Internecie. Omówione zostały też problemy z podejmowaniem zachowań ryzykownych przez młodzież oraz ich konsekwencje. Dużo uwagi zostało tutaj poświęcone używkom i ich wpływie na zachowanie, zdrowie i narastające przez nie problemy. Młodzież chętnie zadawała pytania, co bardzo nas cieszy, bo świadczy o wysokiej świadomości naszych uczniów na temat niebezpieczeństw.

« z 2 »

Odwiedziny Kasi Malik

24 stycznia odwiedziła nas Kasia Malik, absolwentka naszej szkoły. Kasia jest znana w całym Tarnowie i okolicach ze swoich przepięknych prac artystycznych, jakimi są Mandale. Tego dnia wszyscy włączyliśmy się do wspólnego malowania Mandali. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem prac Kasi, jej talentu i prezentowanej przez nią estetyki. Wykonane przez nią Mandale były przepiękne. Mogliśmy też liczyć na jej wsparcie i cenne podpowiedzi w trakcie wykonywania własnych prac. Na koniec Kasia wybrała najpiękniejsze Mandale.

Kasia jest doskonałym przykładem na to, że warto w życiu mieć pasje, do czego niezmiennie zachęcamy naszych uczniów i wspieramy ich, jak tylko możemy.

« z 3 »

Wizyta kolędników

16.01.2023 r. zawitali do nas kolędnicy z „Zielonej Przystani” w Tarnowie. Oprócz kolęd przygotowali dla nas występ przepięknych jasełek. Byliśmy pod wrażeniem ich fantastycznych przebrań i oczywiście występu. Za każdym razem cieszą nas odwiedziny naszych przyjaciół z „Zielonej Przystani”, bo wiemy, że przygotowali dla nas coś specjalnego. Bardzo dziękujemy kolędnikom i niezastąpionej pani Dominice. Zapraszamy częściej.

« z 2 »

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to niepowtarzalna okazja, aby pokazać naszym kochanym Dziadkom jak bardzo są dla nas ważni i jak doceniamy ich obecność w naszym życiu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalne życzenia w formie piosenki.

zobacz film

Zbiórka dla Hospicjum

W styczniu w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka na rzecz podopiecznych z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci oraz ich rodzin, której organizatorem była Fundacja Potrafię Pomagać. Dzięki naszym uczniom oraz ich rodzicom udało nam się zebrać produkty, które mamy nadzieję, że choć na chwilę wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych osób.

Pomagajmy, bo warto pomagać!

„Skąd się bierze ciepło”

18 stycznia w Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste podsumowanie tarnowskiej edycjiogólnopolskiego konkursu wiedzy o cieple i energii „Skąd się bierze ciepło”. Laureatami konkursu, zorganizowanego przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, zostali uczniowie czterech tarnowskich szkół podstawowych. Wśród nich znalazła się nasza szkoła.

Konkurs towarzyszył ogólnopolskiemu projektowi edukacyjnemu na rzecz poszanowania środowiska, energii i ciepła „Lekcje Ciepła”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Laureatami konkursu zostało 67 uczniów z czterech wyróżnionych szkół. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazło się 5 uczniów z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w projekcie pod kierunkiem pani Bernadetty Olszówka-Rosa. W nagrodę otrzymali innowacyjne albumy edukacyjne „Wielka Księga Ciepła”.

http://www.tarnow.pl/…/Laureaci-konkursu-Skad-sie…

Link do galerii zdjęć:

Spotkanie z Panią Anną Więckowską z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie

W środę 18 stycznia gościliśmy w szkole Panią Annę Więckowską z Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie, która prezentowała teatrzyk kamishibai, jego historię oraz zasadę działania. Pani Ania przeczytała także uczniom dwie ciekawe bajki: o smoku wawelskim i o Janie Szczepaniku. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu objętego Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy Pani Ani za interesujące spotkanie promujące czytelnictwo👌📖📚

« z 3 »
1 2 20